Faruk Yalçın ZOO

Ara
Close this search box.

HABERLER

3 Mart Dünya Yaban Hayatı Günü

3 Mart Dünya Yaban Hayatı Günü (WWD), bu yıl teması ‘’Yaban Hayatı Koruma için Ortaklıklar’’  temasıyla kutlanacak. Ortaklık fikri, farklı insanlar için farklı şeyler ifade eder. Bazıları en etkili koruma ortaklıklarını organizasyonlar arasında uluslararası düzeyde gerçekleşenler olarak görürken, diğerleri doğanın yanında yaşayan küçük grupların yaban hayatı koruma için en faydalı ortaklıklarını görebilirler.

Mümkün olan en farklı ortaklıkları yakalamak için, WWD 2023, uluslararası, bölgesel ve ulusal seviyelerde; ve yerel seviyelerde ortaklıklara odaklanacaktır.

Bu üç grup için ‘’ortaklık hikayeleri’’, yani başarılı örnekler belirlenecek ve şu anda nesli tehdit altında olan türlerin geleceğini korumak ve tüm insanlar için daha sağlıklı bir gezegeni garanti altına almak için tüm seviyelerde çalışılması gerektiğini göstermek için kullanılacaktır.

Bu koruma çalışması bir alt kümesi olarak, iş ve finans; ve deniz yaşamı ve okyanuslar gibi belirli konu alanları da ortaklıkları göstermek için seçilmiştir.Yerli Halklar ve Yerel Topluluklar (IPLC) ve Gençlik temsilcileri, anlamlı temsil sağlama yolunda çalışan CITES’in iki paydaş grubu olarak, ‘’ortaklık hikayelerine’’ katkıda bulunmaya özellikle davet edileceklerdir.

Diğer Haberler