Faruk Yalçın ZOO

Ara
Close this search box.

HABERLER

Bahri kuşu doğaya geri salındı

Bahri kuşu yaralı halde bulunup Kocaeli Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Bölge Müdürlüğü yetkilileri tarafından parkımıza emanet edildi. Yapılan kontrollerinin ardından göğüs bölgesinden yaralı olduğu anlaşıldı ve rehabilitasyona süreci başlatıldı. Veteriner hekimimiz tarafından uygulanan 2 haftalık tedavi süreci sonucunda bahri kuşunun yarası iyileşti ve iştahı da yerine geldiği görüldü. 

Bahri kuşunun yeniden doğaya salınması için ekibimiz uygun bir yer arayışında bulundu. Bu doğrultuda Altınova Belediyesi Doğa Eğitim Merkezi ve Engelsiz Kuş Gözlem Kulesi yetkilileri ile temasa geçildi. Bölgede gözlemlenebilen 250 kuş türü arasında bahri kuşununda olduğu öğrendik ve kuşu gözlem kulesinin bulunduğu bölgede doğaya geri saldık.

FYZoo olarak bizler yaban hayatı korumak için çaba gösteriyoruz. Sizlerden aldığımız destekle koruma ve kurtama çalışmalarının her zaman içinde olmaya devam edeceğiz.

Siz de FYZoo’nun yaban hayatı korumak için gösterdiği çabanın bir parçası olmak için parkımızı ziyaret edebilir, Evlat Edin programına katılarak koruma altında bulunan bir hayvanın bakımını destekleyebilirsiniz.

Evlat Edinme programına katılmak için tıklayın

Koruma programları hakkında detaylı bilgi için  tıklayın

Bilet almak için tıklayın

Diğer Haberler