Faruk Yalçın ZOO

Ara
Close this search box.

HABERLER

FYZoo ailesi büyümeye devam ediyor!

Parkımızda koruma altına aldığımız 2000’nin üzerinde hayvanın bakımını en uygun şartlarda ve işini tutku ile yapan uzmanlar sayesinde sürdürüyoruz. Fyzoo’daki yaşamın sağlıklı devam ettiğinin bir göstergesi olan yeni yavruların aramıza katılmasıyla parkımız gün geçtikçe daha renkli ve hayat dolu oluyor.

Bahar ayından bugüne parkımızda doğup büyümeye devam eden kanatlı canlılarımızı sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarız.

Sarı gagalı leylek (Mycteria ibis): 10 yıldır parkımızda yaşayan ve doğada nüfusu azalma eğiliminde olan Sarı gagalı leylek ailesinden bu yıl ilk defa 1 yavru leylek aramıza katıldı. Kuluçkadaki yavrunun bakımıyla annesi özel olarak ilgileniyor.

Afrika gri boynuzlu kuş (Tockus nasutus): Kuluçka yapımı için özel inşaatçı yeteneklerini her yıl biraz daha geliştiren ebeveynlerin bu yıl ilk defa yavruları oldu. Uçma antrenmanlarına başlayan yavruyu önümüzde ki günlerde yeni barınağında görebilirsiniz.

Mandarin ördeği (Aix galericulata): Tek eşli olmasıyla ünlenen ve erkeklerin dişilere göre daha gösterişli olduğu mandarin ördeği çiftimizden de güzel haber var. Bu sezon 5 yeni mandarin ördeği yavrusu Fyzoo ailesine katıldı.

mavi Tavus kuşu (Pavo cristatus): Güzelliğiyle kendisine hayran bırakan tavus kuşu ailesi de yeni 

yavrularına kavuştu. Annesinin korumasında olan 7 yavrudan sadece erkeklerin büyüdükçe babaları gibi ihtişamlı tüyleri uzayacak.

Habeş tavuğu (Gallus gallus domesticus): İpek gibi bembeyaz uzun ve gösterişli tüyleriyle ilgi çeken Habeş tavuğu ailesine 8 yeni yavru daha katıldı.

 Japon turnası (Grus japonensis): Nesli tehlike altında olan Japon turnası çiftimizin de yeni bir yavrusu oldu. Gelecek nesillerin devamlılığını sağlayacak bu yeni yavrunun anne ve babası tarafından özenle büyültüldüğünü sizde parkımızı ziyaret ederek gözlemleyebilirsiniz.

Üreme dönemi gibi hassas dönemlerde özel ilgi göstererek birçok canlının nesil devamlılığını sağlamasına yardımcı olduğumuz için mutluyuz.

Parkımızı ziyaret ederek FYZoo’nun yaban hayatı korumak için gösterdiği çabaya destek olabilirsiniz. Ayrıca online mağazamızdan alışveriş yaparak ve bir canlının bakımını üstlenmen için Evlat Edinme programına katılarak FYZoo’nun çabasına destek olabilirsiniz.

Bilet almak için tıklayın. Online Mağazada alışveriş yapmak için tıklayın. Evlat Edinme programına katılmak için tıklayın.

Diğer Haberler