Faruk Yalçın ZOO

Ara
Close this search box.

HABERLER

FYZoo Ailesi Büyüyor!

FYZoo ailesi olarak her geçen gün aramıza katılan yeni sakinlerimizle büyümenin mutluluğunu yaşıyoruz. İkiz kızıl panda yavrularımız, lama yavrularımız, filamingo yavrularımız ve tavus kuşu yavrularımızla parkımız, gün geçtikçe daha renkli ve yaşam dolu bir dünya oluyor.

Haziran ayında türü tehlikede olan ve parkımızda 2017 yılından bu yana koruma altında olan kızıl pandalarımız yavruladı. İkiz yavrularımızın durumu gayet iyi, düzenli olarak kontrollerini yapmaya devam ediyoruz.

6-7 Ağustos’ta iki lamamız dünyaya geldi. Lamalarımız anneleriyle bağ kurmaları için
ilk birkaç gün ahırda bırakılıyor. Bahçeye çıktıkları ilk gün de genel kontrollerini yapıyoruz. Muayenelerini yaptığımız lamalarımızın herhangi bir sağlık sorunu yok ve gruba da çok çabuk uyum sağladılar.

Türkiye’de filemingoların üreyebildiği tek merkez olarak, bu yıl yine bir çok filamingo yavrusuna ev sahipliği yapıyoruz.

Tavus kuşlarımız da yavruladı. Bakımlarını özel olarak yaptığımız  beyaz ve renkli tavus kuşu yavrularımızla parkımız artık daha da renkli!

Hem nesli tükenmekte olan hayvanların çoğalmasına katkı yaptığımız, hem de parkımızdaki yaşamın sağlıklı devam ettiğinin bir göstergesi olan yavrularımıza sahip olduğumuz için mutluyuz. Ne diyorduk; Bizde hayat var!

 

Diğer Haberler