Faruk Yalçın ZOO

Ara
Close this search box.

HABERLER

FYZoo olarak çevre temizliği ve fidan dikimi etkinliklerine katıldık

Çevrenin korunması konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla 1972 yılında düzenlenen Birleşmiş Milletler Çevre Konferansı’ndan bu yana 5 Haziran’da “Dünya Çevre Günü” kutlanıyor. Bu önemli günün haftasında dünyanın dört bir yanında pek çok etkinlik gerçekleştiriliyor. Biz de parkımızın dışına çıkarak doğada gerçekleştirilen etkinliklere katıldık.

Doğa ile uyumlu sürdürülebilir bir yaşam için yaşadığımız çevrenin temiz olması oldukça önemli. Fakat artan dünya nüfusu, tüketimin ve çevre kirliliğinin de artmasına neden oluyor. Özellikle plastik atıklar yaban hayat ve insan sağlığı için önemli tehlikelerden biri. Çevre kirliliğini önlemenin en önemli yolu çevre hakkında daha fazla farkındalık sahibi olmak ve tüketim alışkanlıklarımızı değiştirmek.

Çevre hakkında farkındalık oluşturmak ve çevre temizliği yapmak için kısa süre önce yeniden sahada yerimizi aldık. Gebze Belediyesinin düzenlediği çevre temizliği etkinliğinde Denizli Göleti çevresinin temizlenmesine katkıda bulunduk. Tema vakfının da katılım sağladığı etkinliğe pek çok doğa sever de eşlik etti. Gölet çevresinden önemli ölçüde atık temizlendi.

Doğa ile uyumlu sürdürülebilir bir yaşam için önemli konulardan bir diğeri yeşil alanları arttırmak için fidan dikmek. Bu bilinçle Gebze Belediyesinin düzenlediği fidan dikimi etkinliğe katıldık ve çam fidanlarını toprakla buluşturduk. Bölgenin toprak yapısına uygun olarak seçilen sahil çamları bölgeyi yeşillendirecek.

Etkinliğe Gebze Belediyesi, Gebze Kaymakamlığı, Gebze Teknik Üniversitesi, Bilişim Vadisi, Gebze Centre Alışveriş Merkezi’nin yanı sıra gençler ve çocuklar da katıldı.

Bizler, çevre hakkında farkındalık kazandırmak için sahada bulunmaya ve çevreye katkı sunan etkinliklere destek olmaya devam edeceğiz.

 

 

 

Diğer Haberler