Faruk Yalçın ZOO

Ara
Close this search box.

HABERLER

FYZoo’da 2021 nasıl geçti?

 

2021 yılı zorlu bir yıl olarak geride kalırken FYZoo olarak doğayı ve yaban hayatı korumak için sizlerin de desteği ile çalışmalarımızı aralıksız sürdürdük.

Yıl boyunca doğada karşılaştığı zorluklar sonucunda pek çok hayvan parkımızda koruma altında alındı. Aramıza katılan yeni yavrularla ailemiz büyüdü.

Nesli tehlike altında olan Japon turnası, Afrika gözlüklü penguen, Kızıl panda, Gri papağan, zebra, halka kuyruklu lemur, tembel hayvan, vatoz, maymun ve antilop türlerinin yavruları 2021 yılında dünyaya merhaba dedi.

Bakanlık tarafından yaralı halde parkımıza emanet edilen Kızıl akbaba, Mısır akbaba ve Kara akbaba türleri rehabilitasyon programına alındı. Tedavi ve bakımları sürdürülen Kızıl akbaba yeterli iyileşmeyi gösterdi ve doğaya salındı. Mısır akbaba ve kara akbabaların rehabilitasyon süreci kapsamında tedavi ve bakımları devam ediyor.

Yasadışı hayvan ticareti ile ülkemize sokulan bir çok papağan türü ve yılan parkımıza yetkililerce parkımıza emanet edildi ve bakımları devam ediyor.

Ayrıca koruma projesi kapsamında İç Anadolu bölgesi göllerinden nesli tehlike altında bulunan endemik yosun balıklarından Dişli sazan türlerinin üreme programı kapsamında saha çalışmaları 2 bölüm halinde gerçekleştirildi.

FYZoo olarak 2022 yılında doğayı ve yaban hayatı korumak için çaba göstermeye devam edeceğiz. Siz de bu çabaya destek olmak isterseniz parkımızı ziyaret edebilir, online mağazamızdan alışveriş yapabilirsiniz.

2022’nin tüm FYZoo ailesine huzur ve sağlık getirmesini temenni ederiz.

Mutlu yıllar!

Diğer Haberler