Faruk Yalçın ZOO

Ara
Close this search box.

HABERLER

Cumartesi günü açığız!

Parkımız haftaiçi her gün ve Cumartesi günü saat 10.00’da açılmakta ve 19.00’da ziyarete kapanmaktadır. Gişelerimiz 18.00’da kapanmaktadır.

Parkımız sokağa çıkma kısıtlamaları nedeni ile Pazar günü ziyarete kapalı olacaktır.

Biletinizi web sitemiz üzerinden avantajlı fiyatlarla alabilirsiniz. Bilet al

5 Aralık 2020’den bu yana COVID-19 salgınına karşı aldığımız önlemler kapsamında ziyarete kapatmak zorunda olduğumuz parkımızda yaşam, misafirlerimizin, ekip üyelerimizin ve hayvanlarımızın sürekli refahına olan bağlılığımızın ve sorumluluklarımızın bir parçası olarak devam etti ve hayvanlarımızın bakımı en iyi şekilde sağlandı. Ziyarete kapalı olduğumuz tüm süre boyunca bakımını sağlamakla yükümlü olduğumuz 2.000’den fazla kalıcı sakinle, asla kapanmadık ve çalışmaya ara vermedik.

Bu süreçte sizleri çok özledik. Tüm Covid-19 tedbirlerimizi aldık. Sizleri yeniden buluşmak üzere Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı’na bekliyoruz!

Önlemlerimiz

Ziyaretçilerimizin, personelimizin ve parkımızda koruma altında bulunan hayvanlarımızın güvenliği için salgın başlangıcında aldığımız önlemler hala geçerli. Çalışma şeklimizi salgın sürecine uyumlu olarak özveri sürdürüyoruz. Parkımızın açılması ile birlikte FYZoo olarak aldığımız önlemlerin yanı sıra hepimizin uyması gereken bazı kurallar belirledik.

Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında aldığımız önlemlerle ilgili detaylı bilgileri ve ziyaretiniz sırasında uyulması gereken kuralları aşağıda bulabilirsiniz.

Sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymamız ve maske kullanımı hepimizin sağlığı açısından son derece önem taşıyor. Kurallara uymanızı kendi sağlığınız ve toplum sağlığı için önemle rica ediyoruz.

Sabrınız ve anlayışınız için çok teşekkür ederiz.

 • Parkımız haftaiçi her gün ve Cumartesi günü sabah saat 10:00 ile akşam saat 19:00 saatleri arasında ziyarete açık olacaktır.
 • Parkımıza yapılan ziyaretlerde maske kullanımı hem ziyaretçilerimiz hem de çalışanlarımız için zorunlu olacaktır.
 • Parkımızda yer alan kapalı alanlar akvaryum ve sürüngen evi tümü ziyarete kapalı olacaktır.
 • Parkımız içerisinde yer alan Park Cafe hizmet verecek fakat kafemizin oturma alanları hizmet vermeyecektir.
 • Tren turu, oyun parkı, çocuk etkinlikleri geçici olarak hizmet vermeyecektir.
 • Çıkış bölümünde bulunan mağazamız sınırlı olarak hizmet verecektir.
 • Marmaray Osmangazi istasyonu ile parkımız arasında ulaşımı sağlayan servislerimiz geçici olarak hizmet vermeyecektir. Parkımızın ulaşım bilgileri için tıklayın.
 • Eğitim ve hayvan yönetim bölümü tarafında gerçekleştirilen besleme ve sunumlar geçici süre ile yapılmayacaktır.
 • Ziyaretçilerimizin kullanımı için park içerisinde el dezenfeksiyon istasyonları mevcuttur.
 • Hayvanat bahçesi ekipleri gerekli hijyen kurallarına uygun olarak tüm temas noktalarını, düzenli olarak temizleyecek ve dezenfekte edecektir.
 • Ziyaretçiler, hayvanat bahçesi içinde kişisel hijyen ve sosyal mesafe kurallarını uygulayarak mevcut halk sağlığı önerilerine dikkat etmeleri konusunda uyarılar yapılacak ve teşvik edilecektir.
 • Ziyaretçilerimiz iyi niyetli bir iletişim kurma yöntemi olarak parkımızın sakinlerine yiyecek vermek istese de önüne geçemediğimiz bu durum hayvanlarımızın sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir. Hayvanlarımızın beslenmesi ve sağlığı özenle takip edilmekte ve dışarıdan verilecek yiyecekler bu düzeni, dolayısıyla da hayvanlarımızın sağlığını olumsuz etkilemektedir. Bu durumun önüne uyarılarla geçemediğimiz için, parkımıza yiyecekle girmemeyi kesin bir kural olarak parkımızda uygulamaktayız. Bu kurala anlayış göstermenizi önemle rica ederiz.

○ Parkta korunan hayvanların yaşam alanları, tüm hayvanların güvende olmasını sağlayacak şekilde ayarlanmış, izleme alanlarında fiziksel mesafelendirme önlemleri alınmıştır.

○ Çocuk bakım alanları personel tarafından kullanıma açılacak diğer ziyaretçi girmeden dezenfekte edilecektir.

○ Tekerlekli sandalyeler girişten temin edilebilecek ve ziyaretçilerin kullanımından sonra dezenfekte edilecektir.

 

Ziyarete Kapalı Alanlar:

Oyun parkı

Akvaryum

Sürüngen Evi

Park kafe dışındaki yeme-içme alanları

Sevgilerimizle.

FYZoo

 

Diğer Haberler