Faruk Yalçın ZOO

Ara
Close this search box.

HABERLER

Kızıl panda ailesi büyüyor

Bugün Dünya Kızıl panda günü.

Bu özel günde siz değerli FYZoo ailesine yeni bir Kızıl panda yavrumuzun olduğunu duyurmaktan mutluluk duyarız. Kızıl panda ailemiz büyüyor.

Parkımızda koruma altında bulunan tüm Kızıl pandalar EAZA koordinatörlüğünde hayvanat bahçelerinde dünyaya gelmiştir. Geçtiğimiz yıl aramıza katılan ikiz yavrularımız Jian ve Tara’dan sonra ailemizin yeni üyesi henüz annesinin koruması altında kapalı barınağında kalıyor.

Dünyada Kızıl panda nüfusu azalıyor. Yaban hayatta 10.000’den az kalan nüfusun 2.500’e kadar düşmüş olabileceği tahmin ediliyor.

Habitat kaybı, Kızıl pandalar için 1 numaralı tehdittir. Kızıl pandaları kaçak avcılardan korumak ve orman yaşam alanlarını eski haline getirmek için FYZoo’nun destekçisi olduğu Red Panda Network habitat kaybına karşı çözümün koruma ve restorasyon olduğunu vurguluyor.

Şimdi, parçalanmış ormanları birbirine bağlamaya ve Kızıl panda nüfusu için bir yaban hayat koridoru oluşturmak için çaba göstermeye devam etmeliyiz.

Yapılan yardım ve bağışlarla Red Panda Network bu yıl Nepal’in doğusundaki Kızıl panda habitatına 137.550 ağaç dikmeyi başardı. 2022 yılında 100.000 ağacın daha dikilmesi planlanıyor.

Siz de FYZoo’nun Kızıl pandaları korumak için gösterdiği çabaya destek olmak isterseniz parkımızı ziyaret edebilir veya online mağazamızdan kızıl panda tshirt alabilirsiniz.

Detaylı bilgi için: farukyalcinzoo.com/magaza

Diğer Haberler