Faruk Yalçın ZOO

Ara
Close this search box.

HABERLER

Madagaskar barınağında koşulları iyileştirme tadilatları başladı

Parkımızda 5 farklı lemur türü yaşıyor. Nesli tehdit altındaki lemurların barınaklarında iyileştirme yapmak için tadilat çalışmaları başladı.

Halka kuyruklu lemur, siyah lemur, siyah beyaz yakalı lemur ve kızıl yakalı lemur türlerinin yaşadığı barınakta planlanan iyileştirme işlemleri hayvanların refahını arttırmayı amaçlıyor. İyileştirme çalışmalarında önceliğimiz; zemindeki toprağın yenilenmesi, var olan bitkilerin bakımlarının yapılması ve yeşillendirilmiş alanların arttırılmasıdır.

Bunlara ek olarak barınak içinde lemurların gün içinde oyun oynadıkları, dinlendikleri ve gezindikleri alanlarda dalların, halatların ve tüm platformların sağlamlıkları kontrol edilecek. Ayrıca alan zenginleştirmesi için yeni halatlar eklenecek ve hava şartlarından dolayı yıpranan barınak etrafındaki tüm hasır ağlar yenileri ile değiştirilecek.

Bu iyileştirme çalışmaları boyunca Madagaskar barınağı geçici süre ile ziyarete kapalı olacaktır. Barınak içinde yer alan lemurlar kışlık barınaklarında olacaklar. Teknik ekibimiz lemurlarımızın hafta sonuna kadar yeni barınaklarına kavuşması için yoğun bir çalışma programı hazırladı.

Diğer Haberler