Faruk Yalçın ZOO

Ara
Close this search box.

HABERLER

Mandarin ördeklerinin yeni yavrular aramızda!

Yepyeni hayatlarla parkımızda bahar daha da renkleniyor. 7 Mayıs Salı günü, parkımızın sevimli sakinleri mandarin ördeklerinin yavruları, doğal kuluçka süreci sonrasında dünyaya gözlerini açtı. Bu özel an, tam bir ay süren kuluçka döneminin ardından geldi ve toplamda 17 minik ördek dünyaya merhaba dedi.

Şu anda, annelerinin şefkatli gözetimi altında yeni yuvalarını keşfeden bu yavrular, parkımızın diğer sakinleri tarafından da sevgiyle karşılanıyor. Henüz küçük adımlarla çevrelerini tanıyan bu minikler, ziyaretçilerimiz için unutulmaz anlar yaşatıyor.

Mandarin ördekleri, tüylerindeki büyüleyici renk cümbüşüyle bilinir. Erkek mandarin ördekleri, kırmızı gagaları, geniş beyaz göz çerçeveleri ve çeşitli parlak renkleriyle dikkat çekerken, dişiler daha sade tüyleriyle doğanın sadeliğini yansıtır. Bu ördekler, doğal yaşam alanları olan Asya’nın tropikal ormanlarında azalan yaşam alanları nedeniyle ‘Tehlike Altında’ olarak sınıflandırılmıştır.

FYZoo olarak, bu muhteşem türün korunmasına yönelik çabalarımızı sürdürüyoruz. Parkımızı ziyaret ederek bu çabalarımıza destek olabilir, mandarin ördeklerinin yeni yavrularını ve onların büyüleyici dünyasını keşfedebilirsiniz.

Diğer Haberler