Faruk Yalçın ZOO

Ara
Close this search box.

HABERLER

Nilgai ailesine iki yeni üye katıldı!

FYZoo olarak, parkımızda koruma altında bulunan nilgai ailesine yeni üyeler katıldığını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Nisan ayında dünyaya gelen iki yavru ikiz olarak doğdu ve sağlıkla büyümeye devam ediyorlar.

Nilgai dişilerinde gebelik süresi yaklaşık 8-9 ay sürmektedir. Doğuma bir ay kala anne, sürüden ayrı bir yerde izole bir alana alındı. Bu süreçte anne ve yavruların sağlığı ve güvenliği en üst seviyede sağlandı. Doğumdan sonra iki ay boyunca anne ve yavrular izole alanda kaldılar. İki ayın sonunda, yavrular ve anne, barınaklarını paylaştıkları Hint antilopları, Hint gergedanı Komala ve diğer nilgaialerle yeniden bir araya geldiler.

Yavruların sağlık kontrolleri veteriner hekimlerimiz tarafından titizlikle yapıldı ve halen gözlem altında tutuluyorlar. Şu ana kadar herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaşılmadı. Yavrular, anne sütü almaya devam ederken, aynı zamanda çayır otu, yonca ve yeşillik yemeye başladılar.

Bu sevimli ikizlerin parkımızdaki diğer hayvanlarla uyumlu bir şekilde büyümelerini izlemek ve onları yakından görmek için sizleri parkımıza bekliyoruz.

FYZoo olarak, yaban hayatı koruma çabalarımızı sürdürüyoruz. Nilgai ailesine yeni katılan yavrularımız, bu çabaların güzel bir örneğidir.

Diğer Haberler