Faruk Yalçın ZOO

Ara
Close this search box.

HABERLER

Parkımızın yeni üyesi nyala yavrusu!

Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı olarak, parkımızda dünyaya gelen sevimli nyala yavrusunun doğum haberini değerli ziyaretçilerimize duyuruyoruz. Güney Afrika’ya özgü bu orta büyüklükteki antilop türü, parkımızın yeni üyelerinden biri. 

Nyala yavrumuzun sağlık kontrolleri veteriner hekimimiz tarafından titizlikle gerçekleştirildi ve yavrunun sağlık durumu gayet iyi. Yavru, şu anda annesinin yanından pek uzaklaşmıyor ve çevreyi tanımaya çalışıyor. Bu süreçte, annenin sıcak ilgisi ve koruması altında büyüyor.

Nyala antilopları, bulundukları ortamda dallar ve yapraklarla beslenirler. Dişi nyalalar grup halinde yaşar ve savunmasız olduklarından herhangi bir tehdit anında derinden bir havlama sesi çıkararak diğer grup üyelerini uyarır ve hızla ortamdan uzaklaşırlar. Bu özellikleri, onların doğada hayatta kalmalarını sağlar.

Yılın her mevsimi üreyebilen nyala antilopları, en çok ilkbahar döneminde ürerler. Yeni doğan yavrumuz da bu güzel bahar günlerinde dünyaya gelerek aramıza katılmış oldu.

Nyala yavrusunu görmek ve parkımızda keyifli anlar geçirmek için sizleri FYZoo’ya davet ediyoruz. Yaban hayatı koruma konusundaki çabalarımıza destek vererek, bu harika canlıların gelecek nesillere aktarmak için hep birlikte adımlar atabiliriz.

Diğer Haberler