Faruk Yalçın ZOO

Ara
Close this search box.

HABERLER

Rakunlarımız yeni barınaklarına taşınıyor

Parkımızda hayvan refahını arttırma çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Rakunlarımızı özel olarak hazırlanmış yeni barınaklarına taşıyacağız.

Rakunlar, Güney Kanada ve Orta Amerika’da çamlık alanlarda yaşıyorlar. Bu yüzden tırmanma yolları için çam ağaçları kullanıldı.

Barınak içinde kullanılan tüm toprak parkımızın dışında bulunan kompost alandan temin edildi. Toprak ve çim zeminin yanı sıra talaş kullanılarak farklı zemin türleri sağlandı. Bu sayede talaş zeminde rakunlar çukur kazma isteklerini gerçekleştirebilecekler.

Rakunlar yiyeceklerini yemeden önce yıkadıkları için barınak içine bir havuz eklendi. Ağaç dallarında uyumayı seven rakunlar, yeni barınaklarının ortasında bulunan kavak ağacında dinlenebilecekler. Yemeklerini taş ve kaya zeminin üzerinde yemeği sevdikleri için barınak içinde bir kaya alan oluşturuldu.

Rakunlarımız yeni barınaklarına Ekim ayı içinde taşınacak.

Siz de FYZoo’nun yaban hayatı korumak için gösterdiği çabaya destek olmak isterseniz evlat edinme programımıza katılabilirsiniz.

Bir hayvanın bakımını evlat edinme yoluyla desteklemek, kurtarılmış ve tehlike altındaki türleri korumak için çalışmalarımıza fon sağlamanın harika bir yoludur.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Diğer Haberler