Faruk Yalçın ZOO

HABERLER

Yakından Tanıyalım: Zürafa Sunumu

Dünyanın en uzun hayvanı zürafayı yakından tanımaya ne dersiniz!

Parkımızda koruma altında bulunan Rothschild’s zürafaları Hugo, Robin ve Hynek, ziyaretçilerimizin yoğun ilgisini görüyor. Onların özellikleri ve bilinmeyen yanları ‘Yakından Tanıyalım’ sunumu ile ziyaretçilerimize aktarılıyor. Ayrıca sunum sırasında zürafaların en sevdiği yiyecekler bakıcısı tarafından kendilerine veriliyor. Boyları 5 metrenin üzerine çıkabilen bu harika canlıları beslenirken yakından görmek unutulmaz ve etkileyici bir deneyime dönüşebiliyor. 

 

‘’Yakından Tanıyalım: Zürafa’’ etkinliğimizin amacı yaban hayatta nüfusları yaklaşık 1.600 bireyin altına düşen Rothschild’s Zürafalarını korumak için FYZoo olarak bizlerin neler yaptığını ve türün neslini koruyabilmek adına yürütülen projeler hakkında ziyaretçilerimizi bilgilendirmektir. 

Sunum esnasında bakıcılarımız tarafından zürafalara diyetlerine uygun hazırlanmış en sevdikleri besinler verilmektedir. Oldukça obur olan Hugo, Robin ve Hynek sunum esnasında ziyaretçilerin yakınına gelerek etkileyici bir deneyim yaşatmaktadır.

Yakından tanıyalım sunumları eğitim departmanımız tarafından hafta içi belirli günler ve tüm hafta sonları yapılıyor.  Zürafa, tapir, kapibara, kızıl panda, şempanze, Sibirya kaplanı, Hint gergedanı, kral piton ve Afrika pengueni gibi parkımızda bulunan birçok canlının yer aldığı sunumlar için güncel etkinlik programını takip edebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayın.

 

Bilet almak için tıklayın. Ulaşım bilgisi için tıklayın.

Erken uyananlara ve geç kalanlara kampanyamız var. Sabah erken veya günün geç saatlerinde parkımızı ziyaret etmek isterseniz indirimli bilet fiyatlarından yararlanabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayın.

Diğer Haberler