ZİYARET

Ziyaret Saatlerimiz

Parkımız bayramın her günü 10:00 – 19:00 saatleri arasında ziyarete açıktır. Gişelerimiz 18:00’de kapanmaktadır.

Bilet satışlarımız bilet al sayfamızdan ve gişelerimizden yapılmaktadır. Gişe sırası beklememeniz ve sosyal teması azaltmanız için biletlerinizi online olarak almanızı öneririz.

FYZoo Dünyasını Keşfetmeye Hazır mısınız?

Akvaryum bölümümüz geçici bir süre kapalıdır.

Araç İle Ulaşım

TEM üzerinden:
TEM otoyolunda Şekerpınar Kavşağından çıkış yaptıktan sonra Darıca tabelalarını takip ederek E5 Karayolu bağlantı noktasına ulaşıyorsunuz. Darıca / Bayramoğlu tabelalarını takip ederek ilerliyorsunuz. Şehir içine girişte her kavşakta yer alan hayvanat bahçesi tabelalarını takip ederek parkımıza ulaşım sağlayabilirsiniz.

E-5 üzerinden:
D100 karayolundan Darıca / Bayramoğlu kavşağından çıkış yapıp, hayvanat bahçesi tabelalarını takip ederek parkımıza ulaşım sağlayabilirsiniz.
Araçla gelen misafirlerimiz için parkımıza ait otopark alanı bulunmaktadır. Gün boyu 25 TL olarak ücretlendirilmiştir.

Diğer Toplu Taşıma

İstanbul’dan

  • Marmaray Halkalı-Gebze tren hattı üzerinden gün boyunca 15 dakikada bir kalkan tren seferleri ile Fatih Gebze Teknik Üniversitesi istasyonuna gelebilir, istasyon çıkışında bulunan 440 numaralı otobüs hattına binerek Darıca Hayvanat Bahçesi durağında inebilirsiniz.

  • Kartal Metrosundan 17B numaralı İETT otobüslerini kullanarak, Deniz Yıldızları İO Durağında indikten sonra Darıca otobüsleri ile;
  • 500T numaralı İETT otobüslerini kullanarak, Şifa Mahallesi Durağında indikten sonra Darıca otobüsleri ile;
  • Gebze – Harem minibüslerini kullanarak, Şifa Mahallesi Durağında indikten sonra Darıca otobüsleri ile parkımıza ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kocaeli’den

  • 400 numaralı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi otobüslerini kullanarak, parkımıza ulaşım sağlayabilirsiniz.

DARICA Hava Durumu

Menü