Faruk Yalçın ZOO

Ara
Close this search box.

HABERLER

BİZDE HAYAT VAR

FYZoo olarak bizler, ‘’Bizde Hayat Var’’ bağış projesi ile nesli tükenmekte olan hayvanları korumak için çaba gösteren kuruluşlara her biletin 5₺’sini bağışlıyoruz.

Bilet bedellerinden ayrılacak kısımla her yıl 1 milyon TL düzeyinde bir fon oluşturmayı amaçlıyoruz. Türkiye ve dünyadan 4 farklı koruma kuruluşunun çabalarına maddi destek sağlamaya başladık. Bugüne kadar 65.000₺ koruma kuruluşlarına aktarıldı. Önümüzdeki dönemde daha fazla sayıda koruma kuruluşuna destek sunacağız.

Nesli tükenmekte olan kızıl panda, Afrika mahmuzlu kaplumbağa, Kral sülün, Afrika pengueni, Hint gergedanı ve boynuzlu kuş gibi 26’sı kritik seviyede, 6’sı Anadolu türü olmak üzere, toplam 40 hayvan türü parkımızda koruma altında. ‘‘Bizde Hayat Var’’ projesiyle doğal hayatı koruma konusundaki hassasiyetimizi bir adım öteye taşıyarak, 4 farklı koruma kuruluşuna maddi destek sağlamaya başladık.

FYZoo proje kapsamında, her bireysel (yetişkin ve öğrenci) biletin 5 TL’lik kısmı ile her yıllık üyelik ücretinin 10 TL’lik kısmını, yaban hayatta nesilleri tehlike altında olan canlıların korunması için çalışan Kuzey Doğa Derneği, Giraffe Conservation Foundation, Red Panda Network ve SANCCOB’a aktaracak. Böylece dünya üzerindeki canlı çeşitliliğinin korunmasına katkı sağlamak için gösterdiği çabayı artıracak.

Gelecek nesiller için daha iyi bir dünya yaratma sözümüzün bir göstergesi olan Bizde Hayat Var projesine ziyaretçilerimizi ortak etmeyi ve projeyi FYZoo dostlarının destekleriyle daha da büyütmeyi hedefliyoruz. Parkımızı ziyaret eden hayvan ve doğa severler, bir yandan doğanın ve yaban hayatının mucizelerini keşfetme fırsatına sahip olurken, diğer yandan çeşitli koruma programlarını destekleyerek kalıcı bir etki yaratacak.

Logolar

Diğer Haberler