Faruk Yalçın ZOO

Ara
Close this search box.

HABERLER

FYZoo’da Uluslararası Flamingo Günü kutlanıyor

26 Nisan Uluslararası Flamingo Günü, dünyanın dört bir yanında bu zarif kuşların korunması gereken doğal yaşam alanlarının önemine dikkat çekiyor. FYZoo olarak parkımızda özenle koruma altına aldığımız flamingo ailesini yakından tanımanız için sizleri parkımıza davet ediyoruz.

Dünyamızda altı farklı flamingo türü bulunurken, parkımızda, Amerikan flamingosu, küçük flamingo ve büyük flamingosu da dahil olmak üzere üç türü bünyemizde barındırıyoruz. Ziyaretçilerimiz, flamingoların sosyal yaşamını parkımızın yeni tasarlanan barınağında gözlemleyebilirler.

Flamingolar, habitat kaybı, su kirliliği ve doğal yaşam alanlarının tahribatı gibi sayısız tehditle karşı karşıya kalıyor. FYZoo olarak parkımızda bulunan flamingo ailesi için üreme ve koruma programı yürütüyoruz. Bu harika kuşlar için özenle tasarlanmış yeni bir barınak hazırladık. Flamingoların yeni yuvaları 550 metrekarelik genişletilmiş alanı ve hayvanların refahını düşünen imkânlarıyla dikkat çekiyor.

FYZoo kâr amacı gütmeyen bir yaklaşımla, tüm gelirlerini parkta ve doğal ortamlarda yaşayan canlıların refahına aktarmaktadır. Bu özel günde parkımızı ziyaret ederek, flamingolarımızın korunmasına yönelik çabalarımıza siz de destek olabilirsiniz.

Ayrıca 28 Nisan Pazar günü, Uluslararası Flamingo Günü’ne özel atölye etkinliğimize katılabilirsiniz. Çocuklara özel bu etkinlikte ‘’Flamingo Kapı Süsü’’ yapımı hem eğlenceli hem de öğretici olacak. Çocukların yaratıcılığını ve ince motor becerilerini geliştiren bir aktivite sunarken, 3-12 yaş gruplarına göre ayrılan atölye çalışmalarında çocuklar kendi kapı süslerini yaratma şansı bulacaklar.

Diğer Haberler