Faruk Yalçın ZOO

Ara
Close this search box.

HABERLER

Bugün Dünya Lemur Günü

Bugün, 27 Ekim, Dünya Lemur Günü! Bu özel günde, parkımızın en neşeli ve dikkat çekici sakinleri lemurlar hakkında farkındalık oluşturmak istiyoruz.

Lemurlar, dünyanın en fazla tehdit altında olan memeli türlerinden biri. FYZoo olarak koruma altına aldığımız 5 farklı lemur türü var: Halka kuyruklu lemur, siyah beyaz yakalı lemur, kırmızı yakalı lemur, siyah lemur ve mongos lemuru.

Lemurları korumak için gösterdiğimiz çaba sonuç vermeye devam ediyor. Bu yıl, üç yavrumuzun doğmasıyla lemur ailemiz büyüdü. Yeni yavrular doğada tehlike altında bulunan türdeşleri için bir umut ışığı niteliğinde.

Lemurlar, ekosistemde önemli bir rol oynarlar. Tohum taşıyıcılığından, ormanın dengesini sağlamaya kadar birçok işleve sahipler. Onlar aynı zamanda Madagaskar’ın ve diğer yaşadıkları bölgelerin biyolojik zenginliğinin bir simgesi.

FYZoo olarak, lemurlar ve diğer tehdit altındaki canlılar için yürüttüğümüz çalışmalarla, doğanın ve gezegenin geleceğine katkıda bulunmaya devam edeceğiz.

Siz de parkımızı ziyaret ederek, koruma çalışmalarımıza destek olabilir ve lemurları yakından tanıma fırsatı bulabilirsiniz.

Diğer Haberler