Faruk Yalçın ZOO

Ara
Close this search box.

HABERLER

Çocuk Bayramı Şenliği FYZoo’da!

Türkiye’nin dört bir yanından halk oyunları, Çocuk Bayramı Şenliği kapsamında FYZoo’da ziyaretçilerle buluşuyor. Gaziantep’ten Kırıkhan, Oğuzlu, Çepikli; Bolu’dan Adayolu, Estireyim mi, Karakoy Sekmesi; Üsküp’ten İkili, Damat Halayı; ve Ege’den Zeybek, Harmandalı gibi yöresel halk oyunları, Evora Sanat & Spor Kulübü Derneği’nin yetenekli öğrencileri tarafından sergilenecek.

Toplamda 65 öğrencinin sahne alacağı gösterilerde, öğrencilere eğitmenleri de eşlik edecek. Çocukların ve gençlerin kültürel mirasımızı sahnelemesi, bayram coşkusunu daha da anlamlı kılacak.

23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasıyla başlayan milli egemenlik yolculuğumuz, çocuklarımıza armağan edilen bu özel bayramda, yurdun dört bir yanında coşkulu kutlamalarla devam ediyor. Zaman içinde uluslararası bir nitelik kazanan bu bayram, Atatürk’ün çocuklara verdiği değeri yansıtıyor.

21 Nisan Pazar günü parkımıza gelin, bu özel günde çocuklarımızın coşkusuna ortak olun, yöresel halk oyunlarının ritmine kapılın.

Diğer Haberler