Faruk Yalçın ZOO

Ara
Close this search box.

HABERLER

FYZoo’da yarıyıl tatili etkinlikleri başlıyor!

Tatil dönemi boyunca penguenlerden zebralara, eğitim ve eğlence dolu bir yarıyıl tatili çocukları ve aileleri bekliyor.

Okulların yarıyıl tatiline girmesiyle birlikte, FYZoo olarak öğrenciler ve aileleri için unutulmaz bir etkinlik serisi hazırladık. 20 Ocak’tan itibaren başlayacak olan etkinlikler, iki hafta boyunca çocukları hayvanlar dünyasının eğlenceli ve eğitici yolculuğuna davet ediyor.

Bu yarıyıl tatilinde, 3-12 yaş arası çocuklar için özel olarak tasarlanmış atölye çalışmaları, eğitim modülleri ve özel bir sürpriz: Afrika Pengueni sunumları yer alacak. “Penguen Farkındalık Günü”ne özel “Doğa & Tasarım Atölyesi: Penguenlerin Dünyasına Yolculuk”, “Uluslararası Zebra Günü” kapsamında “Doğa & Tasarım Atölyesi: Zebra Yapımı” ve Hugo ile Hynek’in doğum günü kutlamaları, etkinliklerin sadece birkaçını oluşturuyor.

Özel olarak düzenlenecek Afrika Pengueni sunumlarında ziyaretçiler, bu harika canlıları yakından tanıma ve onların beslenme anlarını izleme fırsatı bulacaklar. Penguen bakıcıları, bu etkileyici canlıların günlük yaşamlarını ve beslenme alışkanlıklarını anlatacak. Eğitim modüllerinde çocuklar, yaş gruplarına özel olarak hazırlanan penguenler hakkında bilgilendirilecek ve keyifli bir boyama etkinliği gerçekleştirilecek.

Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı’nın bu yarıyıl tatili programı, çocuklara hayvanlar hakkında bilgi vermek, onların gelişimini desteklemek ve doğaya olan ilgilerini artırmak amacıyla tasarlanmıştır. Aileler için eğitici ve eğlenceli bir tatil deneyimi sunan bu etkinlikler, tüm ziyaretçilere unutulmaz anlar yaşatacak.

Eğlenceli ve öğretici bir yarıyıl tatili için FYZoo sizleri bekliyor!

Diğer Haberler