Faruk Yalçın ZOO

Ara
Close this search box.

HABERLER

Hayvan Besleme etkinliklerine kış döneminde ara veriyoruz

FYZoo’dan siz değerli doğa severlere önemli bir duyuru: Mevsim değişiklikleri ve yaklaşan kış koşulları nedeniyle hayvan besleme etkinliklerimize ara veriyoruz. Baharın gelişiyle birlikte, bu özel etkinliklere yeniden başlamayı umuyoruz ve sizleri bu özel etkinliklerde tekrar görmeyi dört gözle bekliyoruz.

Kış aylarında, canlılarımızın birçoğu soğuktan korunmak için kışlık barınaklarımızda sıcak ve konforlu bir ortamda zaman geçiriyor. Sıcaklıkların düşmesi ile birlikte, bazı canlılarımızın metabolizma hızları yavaşlıyor, bu da beslenme alışkanlıklarının ve diyetlerinin doğal olarak değişmesine neden oluyor.

Ziyaretçilerimizin en sevdiği etkinliklerden biri olan hayvan besleme deneyimi, ilkbaharda havaların ısınmasıyla tekrar başlayacak. Bu etkinlik sırasında, zürafalarımızı elinizle besleme şansına sahip olabilir, dünyanın en büyük kaplumbağalarından biriyle tanışabilir ve cüce keçi ailemizi sevme fırsatı bulabilirsiniz.

Bu arada, canlılarımızın kışı en iyi şekilde geçirmeleri için gerekli tüm önlemler alınmıştır. Kışlık barınaklarımız, hayvanların fizyolojik ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde özel olarak tasarlanmıştır. Parkımızında canlılarımızın refahı her zaman önceliğimizdir.

Soğuk kış günlerinde bazı canlılarımız sıcak yuvalarında dinlenirken bazı canlılarımız doğası gereği soğuk iklim koşullarına oldukça uyumlu olacaktır. Canlılarımızı yakından görmek için parkımızı kış dönemi boyunca haftanın her günü ziyaret edebilirsiniz.

Diğer Haberler