Faruk Yalçın ZOO

Ara
Close this search box.

HABERLER

İki bayağı şahin doğaya geri salındı!

Doğanın asil avcıları bayağı şahinler, FYZoo’nun titizlikle yürüttüğü koruma ve rehabilitasyon çabaları sonucu gökyüzüne kavuştu. 8 ve 14 Aralık tarihlerinde yaralı ve zayıflık belirtileriyle parkımıza getirilen bu iki değerli şahin, FYZoo’nun uzman ekibi tarafından sağlık kontrollerinden geçirildikten sonra rehabilitasyon sürecine alındı.

Biri araç çarpması sonucu yaralanmış, diğeri ise yetersiz beslenme sebebiyle zayıflamış olan bu iki bayağı şahin, parkımızın deneyimli veterinerlerinin özenli tedavileriyle kısa sürede eski güçlerine ulaştılar. Yaban hayatına uyum sağlamalarını hızlandırmak amacıyla rehabilitasyon süreçlerini mümkün olan en kısa sürede tamamladık.

Doğal yaşam alanlarına yeniden adapte olmalarını sağlamak adına, FYZoo ekibi tarafından dikkatlice seçilen doğal habitatlara bırakıldılar. Gözlerindeki ışıltı ve kanatlarında hissedilen enerji ile tekrar özgür olan bayağı şahinler, doğanın sürdürülebilir dengesine katkıda bulunmaya devam edecekler.

Biz FYZoo ailesi olarak, bu tür başarı hikayelerini siz değerli ziyaretçilerimizin desteği ile yazmaya devam ediyoruz. Yaban hayatının korunması ve sürdürülebilir bir gelecek için çalışmalarımız aralıksız devam edecek.

Siz de bu anlamlı çalışmalara şahitlik etmek ve yaban hayatının korunmasına katkı sağlamak için parkımızı ziyaret edebilir, FYZoo’nun yaban hayatına verdiği desteğin bir parçası olabilirsiniz.

Diğer Haberler