Faruk Yalçın ZOO

Ara
Close this search box.

HABERLER

Koati ailesinin yeni üyeleri aramıza katıldı

Koruma altında 160’ın üzerinde canlı ve 300’ün üzerinde bitki türü ile otuz yıldır faaliyet gösteren Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı, tehlike altındaki türleri korumak ve nesillerinin devamını sağlamak amacı ile çalışmalarını yürütmeye devam ediyor. Bu kapsamda parkımızda koruma altında olan koati çiftinin yavruları dünyaya geldi.

FYZoo olarak bizler ziyaretçilerimizden aldığımız destekle yaban hayatı korumak için çaba göstermeye devam ediyoruz. Bu çabanın en güzel sonuçlarından biri de nesli tehlike altında olan türlerden yeni yavruların aramıza katılması. Yeni yavrular doğada tehlike altında bulunan türdeşleri için bir umut ışığı niteliğinde.

Aramıza katılan 3 yavrunun 2’si dişi ve 1’i erkek. Yavruların bakımlarını anne koati büyük bir titizlikle yapıyor. Sürecin sağlıklı ilerlemesi için FYZoo ekibi büyük bir özveri ile çalışmalarını sürdürmektedir. 

Yavrular henüz katı gıdaya geçtiler. Annelerinin kontrolünde çevlerini tanımaya ve keşfetmeye başladılar.

Sevimli koati yavrularını yakından görmek ve FYZoo’nun yaban hayatı korumak için gösterdiği çabanın bir parçası olmak için parkımızı her gün ziyaret edebilirsiniz.

Diğer Haberler