Faruk Yalçın ZOO

Ara
Close this search box.

HABERLER

Su Aygırı Gününe Özel Tasarım Atölyesi hafta sonu FYZoo’da!

Parkımız bu hafta sonu, çocuklar için özel ve eğitici bir etkinlik düzenliyor: Su Aygırı Gününe Özel Tasarım Atölyesi. Parkımızın sevimli sakinleri olan cüce su aygırlarının yaşam tarzlarından ilham alınarak tasarlanan bu etkinlik, küçük ziyaretçilerimizin hem eğlenmesini hem de öğrenmesini amaçlıyor.

Çocuk Kulübü alanında gerçekleşecek olan etkinlikte, çocuklar öncelikle su aygırları hakkında eğitici bir sunum izleyecekler. Ardından, onların becerilerini ve yaratıcılıklarını sergileyebilecekleri bir kumbara yapım atölyesine katılacaklar.

Etkinlik, çocukların fiziksel, bilişsel ve sosyal-duygusal gelişimlerini desteklerken, aynı zamanda ince motor becerilerini ve doğa koruma bilincini geliştirmeyi hedefliyor. Doğal yaşam alanlarının korunmasının önemine dikkat çeken bu atölye, çocuklara doğayı sevdirmeyi ve onları küçük yaşta çevre koruma konusunda bilinçlendirmeyi amaçlıyor.

Parkımızın bu özel etkinliği, 24-25 Şubat tarihlerinde ziyaretçilerimize açık olacak. Tüm aileleri ve çocukları, bu eğitim dolu ve eğlenceli etkinliğe katılmaya davet ediyoruz.

Diğer Haberler