Faruk Yalçın ZOO

Ara
Close this search box.

HABERLER

”Yüzen Balina Yapımı” Atölyesi hafta sonu FYZoo’da!

FYZoo, minik ziyaretçilerine doğa sevgisi aşılamak ve onlara doğayı sevme ve koruma bilincini aşılamak için özel bir etkinlik düzenliyor. “Yüzen Balina Yapımı” isimli atölyemiz, çocuklarımıza balinaların yaşadıkları ekosistem için önemlerini eğlenceli bir biçimde öğretmeyi amaçlıyor.

Etkinlik, çocuklarımızı balinaların ekosistemimizdeki önemi hakkında bilgilendiren ‘Balinalar Olmasaydı Ne Olurdu?’ isimli çocuk belgeselinin izlenmesiyle başlayacak. Ardından eğitmenlerimiz eşliğinde, izledikleri belgeselden ilham alarak kendi balina tasarımlarını yapacaklar.

Bu atölye, 3-5 ve 6-12 yaş aralığındaki çocuklarımızın doğa koruma bilincini geliştirmeleri, fiziksel, bilişsel ve sosyal-duygusal becerilerini artırmaları için tasarlandı. Etkinlik, çocuklarımızın küçük kas gruplarını çalıştırarak ince motor becerilerini geliştirmelerine ve yaratıcı düşünme kapasitelerini genişletmelerine yardımcı olacak.

FYZoo olarak, çocuklarımızın ekosistemdeki her canlının değerini anlamalarını ve sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlayacak bilinçli bireyler olarak yetişmelerini önemsiyoruz. Hafta sonu aileleriyle birlikte eğlenceli ve öğretici bir gün geçirmek isteyen tüm miniklerimizi atölyemize davet ediyoruz.

Diğer Haberler