Faruk Yalçın ZOO

Ara
Close this search box.

HABERLER

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü

Bugün Dünya Hayvanları Koruma Günü. Dünyamızda birçok hayvanın hayatta kalma mücadelesi devam ediyor. FYZoo olarak bizler de bu mücadeleye katkı sunmak için çaba göstermeye devam ediyoruz.

Dünya genelinde birçok türün nesli, ormanların tarım için yok edilmesi, yasadışı avcılık, habitat kaybı ve iklim değişikliği gibi sebeplerle tehdit altında. Özellikle son yarım yüzyılda yaban hayvanı popülasyonlarındaki dramatik azalma, biyoçeşitlilik krizinin ne kadar ciddi olduğunu gösteriyor.

FYZoo olarak, hayvan refahı ve koruma çalışmalarımızı her yıl daha da derinleştiriyoruz. Parkımızda, koruma altına aldığımız endemik ve tehdit altındaki türlerle birlikte doğal yaşam alanlarını korumak ve nesillerini sürdürmek adına çeşitli projeler yürütüyoruz. Özellikle “Yarışlı dişli sazancık” gibi Türkiye’ye özgü endemik türlerin korunmasına özen gösteriyoruz.

Yakında zaman önce başlattığımız ‘’Bizde Hayat Var’’ bağış projesi ile nesli tükenmekte olan hayvanları korumak için çaba gösteren kuruluşlara her biletin 5₺’sini bağışlıyoruz.

Bilet bedellerinden ayrılacak kısımla her yıl 1 milyon TL düzeyinde bir fon oluşturmayı amaçlıyoruz. Türkiye ve dünyadan 4 farklı koruma kuruluşunun çabalarına maddi destek sağlamaya başladık.

Hayvanları ve doğal yaşam alanlarını korumak sadece bize değil, tüm insanlığa düşen bir sorumluluktur. Parkımızı ziyaret ederek çabalarımıza katkıda bulunabilirsiniz.

Unutmayın, hep birlikte daha yeşil, daha sürdürülebilir ve hayvan dostu bir dünya için çalışabiliriz.

Haber 2

Diğer Haberler